Gönderen Konu: SORKUNDER 10 YAŞINDA  (Okunma sayısı 1620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SorkunDer Başkanı

• Administrator
  • *
  • Karma 2
    • SORKUNDER
SORKUNDER 10 YAŞINDA
« : Haziran 09, 2020, 07:40:21 »
SORKUNDER 10 YAŞINDA
Sorkun Kasabası Kalkınma Ve Dayanışma Derneği/SorkunDer kurulalı 10 yıl oldu.
Sorkun kasabası ve diğer yerlerde yaşayan Sorkun halkının bir araya gelip sosyal dayanışmasını artırmak, Kasabalılar arasında dayanışma ve birlik sağlamak, eğitim,kültürel sanatsal ve sportif faaliyetler düzenleyip özendirmek, Sorkun kasabasının hak ve çıkarlarını savunmak,  gelişmesi ve kalkınması için faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar  yapan  kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile 09.06.2010 Tarihinde Konya Merkezde  kurulmuştur.
Gönül şemsiyemizin bugüne kadar açık kalmasında büyük özveride bulunan başta üyelerimiz, Yönetim ve Denetim Kurullarımız olmak üzere; maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize gönülden teşekkür ederiz.
Halkımızın dayanışmasını geliştirmesi ve köyümüzün tanıtımı için yaptığımız sosyal etkinliklerimizde işbirliği yaptığımız belediyemize ve muhtarlıklarımıza  verdikleri katkıları için ayrıca teşekkür ederiz.
Web sayfamızı ve görsellerimizi düzenleyen kardeşlerimiz halkımızın takdirlerini haketmektedirler.
Dernek Yönetimi ise herhangi bir beklentileri olmadan bütün olumsuzluklara karşın "SorkunDer Gönül Gönül Şemsiyesi"ni açık tutmaya gayret etmektedirler.
Hüseyin Çetin, Dernek Başkanlığını üyelerin takdirleriyle 10 yıldır sürdürmektedir.
Yönetim Kurulumuz, derneğimizin işlerini kurumsal bir anlayışla en iyi şekilde yürütmektedir.
Bozkır ve Çevresindeki derneklerle işbirliği yaparak yöremizin sorunlarının çözümüne katkı vermektedir.
 Sorkun Köyümüzün ve halkının ortak hak ve menfaatlerini kişiler ve kurumlar nezdinde aramakta ve savunmaktadır.
Bütçemiz elverdiğince Sorkunlu öğrencilere öğrenim yardımı yapmaktayız.
Hemşehrilerimiz, kısa sms yoluyla; vefat, kan aramaları, halkımızın yararına yapılması ve uyulması gereken işler hakkında bilgilendirilmektedir.
SorkunDer, sorkunder.com ve sorkunkasabasi.com web sayfalarımızla  internet ortamında hizmet vermektedir.
Facebook'da, Sorkun Kasabası Kalkınma Ve Dayanışma Derneği-SorkunDer sayfası ve BOZKIR SORKUN KASABASI Grubu ile de hizmet vererek; hemşehrilerimizi birbirleriyle buluşmasına vesile olmaktadır.
Köy Meydanında Mahalle Muhtarlığımızla işbirliği yaparak bayramlaşmalar yapılarak halkın  kaynaşmasına katkı sağlıyoruz.
Dünyayı saran bulaşıcı hastalık nedeniyle bu yıl bir araya gelemiyoruz. Konya Merkezde her ayın son Pazar günü yaptığımız Aylık Söyleşi Toplantılarını 2020 yılında yapmayacağız. Aynı zamanda diğer sosyal etkinlikleri de yapamayacağız.
Bu illetten/salgın hastalıklardan (Corona virüsü)
bir an evvel kurtulur ve hasretle kucaklaşırız; inşallah; inşallah!
SorkunDer, tüm sorkunluları kapsayan bir
"Gönül Şemsiyesi"dir.
Hz. Muhammed'in şu sözü esin kaynağımız olmalıdır.
“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır”
Değerli yurdum insanı, maddi ve manevi desteklerinizle SorkunDer'e sahip çık, salih hizmetlere ortak ol; insanlarımıza faydan olsun.
Kültürlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasına vesile olmanız dileğiyle; Sorkun Kasabası Kalkınma Ve Dayanışma Derneği/SorkunDer'in kuruluşunun 10. yılı kutlu olsun.
Paylaşmak güzeldir!
Sağlıklı ve mutlu kalın
Hüseyin Çetin
SorkunDer Yönetim Kurulu Başkanı