Gönderen Konu: BAYRAMLAŞMA/2019  (Okunma sayısı 168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SorkunDer Başkanı

• Administrator
  • *
  • Karma 2
    • SORKUNDER
BAYRAMLAŞMA/2019
« : Haziran 05, 2019, 20:33:07 »
Değerli Hemşehrilerim,
Bayramlaşma etkinliğimize hoş geldiniz…
Tuttuğumuz oruçlar kabul, bayramımız kutlu, birliğimiz daim olsun.
Değerli Hemşehrilerimiz, Sorkun Kasabası Kalkınma Ve Dayanışma Derneğimiz/SorkunDer kurulalı 10 yıl oldu. Kurucu Başkanımız Mehmet Tugay’ın nezdinde tüm kurucu üyelerimize teşekkür eder; hepsini saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı 18/07/ 2010 tarihinde yapıldı. Hüseyin Çetin Başkanlığında oluşturulan Yönetim Kurulu da üç dönemdir görev yapmaktadır. Bu yılda 4. Olağan Genel Kurulumuzu yapacağız.

Dernek işi gönül işidir deyip; bizleri destekleyen özverili üyelerimize huzurlarınızda gönülden teşekkür ederiz. SorkunDer gönül şemsiyemizin sürekli açık kalmasına maddi ve manevi katkı veren tüm hemşehrilerimizi de tebrik ederiz.

Değerli hemşehrilerim; SorkunDer’in amacı: Sorkun’un kalkınması ve Sorkunluların sosyal dayanışmasını geliştirmektir. Bu amaçla Çiftçi Toplantıları, Yayla Şenlikleri, Bayramlaşma gibi etkinlikleri yaptık. Kurumsal iletişime önem verdik. Çevre Dernekleri ile işbirliğine gittik. Bugüne kadar birçok sorunu gündeme getirdik. İçme Suyu, Damlama Suyu, Torosların Domuz Sorunu, Yayla Yollarının Yapımı, Toplu Taşıma ve benzeri.
Bazılarını hemşehrilerimizin katkısıyla çözüme ulaştırdık. Bazılarını da mali ve insan kaynakları yetersizliğinden çözemedik.

Değerli Hemşehrilerim, almadan vermek Allah’a mahsustur.
Derneğimiz, üyelerimizin 5.- TL.lik aidatları ve az sayıdaki hemşehrilerimizin bağışları ile  ayakta durmaktadır. SorkunDer  Gönül Şemsiyemiz, destekleriniz devam ettikçe salih hizmetlerini sürdürecektir.

“İnsan değeri bilmeyen toplumlarda, değeri bilinecek insan yetişmez.” Özdeyişinin ışığında: Bugünü yarına taşıyacak Sorkunlu öğrencilerimize, Dernek Bütçesi  elverdiğince öğrenim yardımı/burs vermekteyiz. Durumu iyi olan hemşehrilerimiz  yardım yapmakta geri durmasınlar. Veren el, alan elden üstündür.

Değerli Hemşehrilerim, kısaca anlatmaya çalıştığım bu duygu ve düşüncelerimle hepinizi saygıyla, sevgiyle  selamlıyor ve kucaklıyorum. Ailenizle sevdiklerinizle nice bayramlar geçirmenizi temenni ediyorum. Hoşça kalın.
Sorkun, 05/06/2019

Hüseyin Çetin, Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği/SorkunDer Başkanı

http://sorkunder.com/4072.html