Gönderen Konu: beyşehir giden gelmez dağları  (Okunma sayısı 4949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliosman yılmaz

• Administrator
  • *
  • Karma 43
beyşehir giden gelmez dağları
« : Ağustos 19, 2014, 22:00:49 »
eski bir maceraydı işte

• Administrator
  • *
  • Karma 43
« Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2014, 22:01:27 »

• Administrator
  • *
  • Karma 43
« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2014, 22:47:04 »
eski bir maceraydı işte
binbir emekle antalya serikten getirdiğim 250cc motosıkletle ilk seyahatim olacaktı bu.hadi hayırlısı

sabahın seherinde konyanın akyokuşunda bir yoldaşı beklerken

beyşehire gelmişiz oradada bahadır ve hasan hocayla buluştuk

düştük bahadırın peşine gözümüz kara derebucak barajından çıkıyoruz giden gelmez dağlarına

dör motor bitane 42 plaka yok nedense

yol güzegahında iki mağara ziyareti

yeşilin en güzel tonu

mağaranın girişindi sadece bir adam varken biraz sonra 40 mağara adamı derinlerden çıka geldi.meğer 1 km yukardan diğer ucundan girilip suların içinden buraya çıkılıyormuş

manzara mükemmel ötesi

hacu hacıyı mekkede,gidi gidiyi tekkede bulurmuş.dağ bayır sevende orada buldu bir birini

ALLAH BEREKETİ ARTIRDI SOFRAYI KURAN KALDIRDI

dağlara tırmanmadan depoları fullemek için petrolde iki metrelik üçbeş alman hepsinde xt 660 .bahadır muhabbet ediyor nede olsa ingilizce hocası biz sadece mimiklerden anlamaya çalışıyoruz.antalyadan gelip nevşehire gidiyorlarmış ehtiyar delikanlılar

her şey güzeldi masal gibiydi derkeeen

tam zirvede zincir kopmazmı benim.bir fasülye eksik uğrasıp samanlıkta iğneyi buluyoruz amma velakin fasulyenin sekmanını bulamıyoruz

her masal gibi buda çabuk bitti.bahtsız bedeviyi dağda kutup ayısı buldu.eşşeği deveye bağla çek çekebilirsen 15km aşağıda en yakın asfalt

xt kafayı çekince ben motorun üstünde duramadım yattım yatınca onuda yatırdımen nihayet bahadır yatişti sağolsun gemç dinamik tecrübeli,abisi çekti o götürdü .

hava kararıyor .babam derdi her köyden kentten ev al diye,meğer dost edin dermiş beyşehirden okay toltay arkadaşımızı aradık 45 km uzağa derebucak kasabasına usta bulup zincirle yolladı sağolsun  pazar pazar.

usta beklerken 20 kadar javacı geldi o meşhur delinin yerine (kahvehane)

bir muhabbete kulak verdim.yol arkadaşım hakan 350 javacıya dediki bu bir lira yakarmı. oda benim motora bakarak yakar ama yolda komaz dedi.motorumdan utandum serefsizim ya.

usta karanlıkta geldi çekoslovak zinciri taktı kulağıma eğilip dediki.abicim çinden cros olmaz yenide olsa.kulağıma küpe oldu

gece on old usaat beyşehirde kalmak zorunda kaldık.neyseki bahadır bekar ve dairesi var .babamın nasihati beyşehirde ev işte

hayatımda yemediğim en güzel bekar madein hakan tüfekçi)menemenini ve en güzel uykuyu ince minderlerde uyuduğumu itiraf ederim.her şeye değdi

çektiğimiz rezilliği yarım kalan gazlamayı projeksiyondan izleyerek çayları yudumluyoruz oy oy çay bukadarmı iyi gelir adama

pencereden sabah beyşehir erkenden konyaya dönüş.yağmur çisentisi altında

konyaya girişte bir molada hakan farkediyor usta benim arka tekeri sökünce balatayı oturtmamış arka firensiz konyaya nasıl gelmişim hayret ettim.

ilk denemede sınıfta kaldı benim xv250 motoran(tavsiye etmem)
gökten biçok elma armut düşmüş hepsi sizlerin başına.selametle kalın benim cümle bile kuramadığım paylaşımıma ayırdığınınz zaman için teşekkürler.ana okulu terkten bukadar olur yeni maceralarda görüşmek dileğiyle

Çevrimdışı muhsinakan

• Orgeneral
  • *
  • Karma 41
« Yanıtla #3 : Ağustos 27, 2014, 19:12:35 »
tşk