Gönderen Konu: Buyrun tanışalım!  (Okunma sayısı 124351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SorkunDer Başkanı

• Administrator
  • *
  • Karma 2
    • SORKUNDER
Buyrun tanışalım!
« Yanıtla #885 : Haziran 19, 2012, 10:51:02 »
Değerli Sorkunlular,
Köyümüzün,köylümüzün olumlu yanlarını öne çıkaralım.
Birlik beraberliğimizi güçlendirelim.
Güzel işlere ortak olalım.
Herkese selam.
Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Çevrimdışı güldikim

• Orgeneral
  • *
  • Karma 12
    • http://www.xn--egirdirglsesi-pmb.com/
Buyrun tanışalım!
« Yanıtla #886 : Temmuz 15, 2012, 09:55:46 »
sitemize yeni gelen SUSKUN kardeşimize hoşgeldin derim

• Administrator
  • *
  • Karma 2
    • SORKUNDER
Buyrun tanışalım!
« Yanıtla #887 : Eylül 28, 2012, 19:44:45 »
Değerli Sorkunlular,
Her ayın son Cumartesi yapılan sohbet toplantıları devam etmektedir.
Dernek üyesi olsun olmasın tüm Sorkunlular,29 Eylül/2012 Cumartesi günü de derneği ziyaret edip,çayını içebilir söyleşisini yapabilir,isteyen oyun,isteyen kitap,gazetesini okuyabilir.
Herkese Selam.
Sağlıklı ve mutlu kalın.
http://sorkunder.com/iletisim
Hüseyin Çetin - SokunDer Başkanı

• Administrator
  • *
  • Karma 2
    • SORKUNDER
Buyrun tanışalım!
« Yanıtla #888 : Ekim 15, 2012, 09:48:56 »
Kıssadan Hisse:
Hintli bir ermiş öğrencileri ile gezinirken Ganj nehri kenarında birbirlerine öfke içinde bağıran bir aile görmüş. Öğrencilerine dönüp “insanlar neden birbirlerine öfke ile bağırırlar?” diye sormuş. Öğrencilerden biri “çünkü sükûnetimizi kaybederiz” deyince ermiş “ama öfkelendiğimiz insan yanı başımızdayken neden bağırırız? O kişiye söylemek istediklerimizi daha alçak bir ses tonu ile de aktarabilecekken niye bağırırız? ” diye tekrar sormuş.

Öğrencilerden ses çıkmayınca anlatmaya başlamış: “İki insan birbirine öfkelendiği zaman, kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzak mesafeden birbirlerinin kalplerine seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Ne kadar çok öfkelenirlerse, arada açılan mesafeyi kapatabilmek için o kadar çok bağırmaları gerekir.”

“Peki, iki insan birbirini sevdiğinde ne olur? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur ya da çok azdır. Peki, iki insan birbirini daha da fazla severse ne olur? Artık konuşmazlar, sadece fısıldaşırlar çünkü kalpleri birbirlerine daha da yakınlaşmıştır. Artık bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları yeterli olur. İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyle bir şeydir.”

Daha sonra ermiş öğrencilerine bakarak şöyle devam etmiş: “ Bu nedenle tartıştığınız zaman kalplerinizin arasına mesafe girmesine izin vermeyin. Aranıza mesafe koyacak sözcüklerden uzak durun. Aksi takdirde mesafenin arttığı öyle bir gün gelir ki, geriye dönüp birbirinize yakınlaşacak yolu bulamayabilirsiniz.”
Herkese selam.
Sağlıklı ve mutlu kalın.
Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

• Administrator
  • *
  • Karma 2
    • SORKUNDER
Buyrun tanışalım!
« Yanıtla #889 : Ekim 18, 2012, 19:52:17 »
Çağımızın yoğunluğu ve karmaşıklığı içerisinde en güzel yatırım, kişinin gerek kendisine gerekse çevresine katkı sağlamak için kendini geliştirmesidir.
İnsanlığa faydalı olmak adına kişi öncelikle kendisini geliştirmelidir.  Çünkü insan ancak kendisini yeterli hissettiğinde birilerine faydalı olabilir.

Kaynak SHM: http://www.siristat.com/haber/egitim_1/hocamiz-karabacaktan-bir-kitap-daha/295.html#ixzz29fxvxf3S

Çevrimdışı aliosman yılmaz

• Administrator
  • *
  • Karma 43
Buyrun tanışalım!
« Yanıtla #890 : Aralık 23, 2012, 09:28:47 »
SEVGİLİ HEMŞERİLER VE SİTE DOSTLARIMIZ
Bu başlığı açmamın nedeni  kullanıcı isminden kim kimdir bilmek yarenlik etmek imkasız oluyor bu nedenle
isteyen resimli isteyen birkaç satırla kendini tanıtırsa hepimiz için çok güzel olacağı kanaatindeyim...

hadi buyrun :D

Ben aşağı sorkun bavlas mah   den (sırımalı veya bıddının alı veya alimulla lakaplı)  şahsın oğlu  ;)1969 doğumlu konyada ikamet eden ali osman yılmaz  denen kişiyim...mesleğim çantacılık...okuyup adam olmadığım kendimi tanıtmamdan belli kusura bakmayın

YILLAR NE ÇABUK GEÇMİŞ BU MESAJI YAZALI BEŞ YIL OLMUŞ VE 60 SAYFA TANITIM. GEL GÖRKİ BİR SORKUN REHBERİ ÇIKARAMAMIŞIZ ÇOK BAŞARISIZIZ ÇOOK

Çevrimdışı TUNAHAN

• Albay
  • *
  • Karma 18
    • www.muammertunahan.com
Buyrun tanışalım!
« Yanıtla #891 : Şubat 20, 2017, 14:38:16 »
Muammer TUNAHAN
1971 yılında Konya- Bozkır – Çağlayan Kasabası’nda (Çat) doğdum. 1981 Yılı Çağlayan İlkokulu’ndan, 1984 Yılı Dere Ortaokulu’nda, 1987 Yılı Bozkır Endüstri Meslek Lisesi’innden mezun oldum. Üniversite öğrenimime önce Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünde 3. sınıfa kadar devam ettim. 1992 yılı Selçuk Üniversitesi Beden eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazandığım için İktisat Bölümünü bırakarak Beden eğitimi Bölümüne kayıt yaptırdım. Buradan 1996 yılında mezun oldum.

11 Eylül 1996 Yılı Bozkır Atatürk İlköğretim Okulunda Beden Eğitimi öğretmeni olarak göreve başladım. 1998 yılı 263 dönem Asteğmen olarak Kuleli Askeri Lisesi Muhafız Bölük Komutanlığında Takım Komutanı olarak askerlik görevimi yerine getirdim. Askerlik dönüşü sağlık sebebiyle tayin istedim. Bunun sonucunda  01.10.2000 Yılında Meram Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’na tayin oldum. Okulun deprem nedeniyle hasar görmesi sonucu 2011 Yılında Meram Gödene Toki Ortaokulu’na tayin oldum ve hala aynı okulda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görevime devam etmekteyim.

Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve spor Yüksek Okulu 3. Sınıf öğrencisi iken Öğretim Görevlisi Sayın, Osman Nuri Gürsesoğlu hocamın teşvikiyle ulusal gazetelerde araştırma yazılarım yayınlandı ve Gündüz Gazetesinde köşe yazıları yazmaya başladım. Öğretmen olarak atandığım Bozkır’da da yazmaya devam ettim. Önceleri Ağabeyimin ismiyle Bozkır Postası Gazetesinde yazılar yazdım. Birçok yazımı Alperen Türk ismiyle çeşitli internet sitelerinde yazdıysam da iki yıldır İl Milli Eğitim Müdürlüğünden izinli olarak kendi ismimle Bozkır Postası Gazetesinde 5 yıla yakın yazılar yazdım şuanda sadece www.muammertunahan.com  yazıyorum.

Üniversitede öğrenci iken Konya Bölgesinde Faal Futbol Hakemi olarak dört yıl görev yaptım. Bu sayede Konya’nın birçok ilçesini gezme fırsatı buldum ve aynı zamanda Atletizm ve satranç antrenörlüğüm bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye Güreş Federasyonu, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Genel Kurul Delegesiyim.

3 Çocuğum (Mevlüt Alperen, Şule ve İlhan İzel) ve 3 kulübümüz var; 2006 Yılında Meram Kozağaç Spor Kulübü, 2014 Yılında 1074 Konya Spor Kulübü ve 2016 Yılında Bozkırgücü Spor Kulübü’nün kurucusu olarak görev aldım. Meram Kozağaç Spor Kulübü ve 1074 Konya Spor Kulübü ile Konya, Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları kazandık. Türkiye’nin %90 gibi 3 büyükleri tutmuyorum. Kurucusu olduğum 3 kulübü tutuyorum.

Yukarıdaki tüm bu çalışmaları yaparken hep yanımda benimle beraber sevgili eşim Ayşe TUNAHAN vardı. Ancak bu kadar yapabildik.

Saygı ve hürmetlerimle arz ederim.

Muammer TUNAHAN

Beden Eğitimi Öğretmeni

letişim : muammertunahan@hotmail.com

http://www.muammertunahan.com/ozgecmisim