Üyelik Sözleşmesi

01 - Forumda yazılan mesajlardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı sorkunkasabasi.com hiçbir sorumluluk kabul etmez.

02 - T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar, resimler foruma gönderilemez. Bu tür mesajları gönderenler Forumumuzdan uzaklaştırılacaktır.

03 - Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü mailler gönderilemez. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vs gibi.)

04 - Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da cok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

05 - Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bencede, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DÜZENLE butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır.

06 - Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb aletlerle ilgi; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü maddeyle ilgili topik açmak, mesaj yazmak yasaktır.

07 - Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, avatarları ve bunu temsıl eden nick (rumuz) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR!

08 - İmzada ve avatar bölümünde, tuttuğunuz veya tutmadığınız takım hakkında küçük düşürücü tahrik edici yazı yazmak ve avatar kullanmak kesinlikle yasaktır. Kısacası, avatar ve imza bölümünde kavga ve tartışma çıkaracak yazı ve resimleri yayınlamak ve göstermek yasaktır.

09 - İmzada site reklamı yapmak, egedonek.com sitesi hariç(uzantısı olmasa bile bir site url'si olması), herhangi bir siteden bir link vermek, imzada resim kullanmak, dini içerikli ve aşırı büyük fontla imzaya yazı yazmak kesinlikle yasaktır.

10 - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

11 - Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

12 - Kesinlikle mesajınızı büyük harfle yazmayınız. Büyük harfle yazılmış kelime kullanmayınız.

13 - Kredi kartı (cc) bilgileri vermek, özel mesajla dağıtmak yasaktır.

14 - Türkçe sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak ve Türkçe program, crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır. (Yani program Türk ve paralı ise, programın tamamını da crack/seriallerini istemek de yasaktır)

15 - Herhangi bir kişinin veya kullanıcının kişisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no vb.) yayınlamak kesinlikle yasaktır.

16 - Dininizle ilgili yazılar yazmak, dininizi yazdığınız yazılarla başka kişilere aşılamaya çalışmak, başka dinler hakkında olumsuz yorum yapmak, dinler arasında karşılaştırma yapmak, msjlarınızda inancınızı örnek göstermek ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.

17 - Forum üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun icin forumun arama özelligi kullanilabilir. Aynı isimli veya aynı tartismalari iceren konular acilamaz. Moderatorlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!

18 - Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu olan veya online olan yöneticilere bildiriniz.

19 - Bir yönetici hakkında sorununuz varsa adminlere bildirin, topik açmayın! Açılan topikler derhal silinecektir!

20 - Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan topicler yöneticilerce ilgili bölüme taşınır. Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması sorumlunun yetkisindedir.

21 - Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek, forum yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi degildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

22 - Forum Yönetimi tarafindan, ayni kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermis gibi üyelik aldığını ve ayni konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kisinin tüm mesajlari silinir ve foruma girisi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla iliskisi kesilecektir.

23 - Her bölümün kendi amacına uygun bölüm kurallarınada uymak zorunludur.

24 - Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.